iğne oyası sürfile yapımı

4 yıl önce
9.632 kez görüntülendi


Sürfile soldan sağa doğru yapılır. İğneyi, kumaşın(yemeninin) tersinden kendinize doğru batırın, sonra çıkartın ve işlemi, ilk iğneden yarım santim ötede tekrarlayın. Yani iplik, kenarın üstünden atlasın. Dikişlerin arasındaki uzak Irk (kumaşın(yemeninin) tipine ve elinizdeki işin inceliğine göre büyüyüp küçülebilir.

Eğer kumaşınız(yemeniniz) kolay sökülüyorsa çift sürfile yapın, ikincisi birincinin aksi yönde, yani iplikler birbirine çapraz gelsin. Dikiş bittikten sonra sürfile yapmak genellikle en uzun ve sıkıcı iştir.

Bir önceki yazımız olan iğne oyası zürafa yapımı böyle olur videolu başlıklı makalemizde el yapımı zürafa, güzel zürafa yapımı ve handicraft hakkında bilgiler verilmektedir.

iğne oyası nasıl yapılır video uzman tv iğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır video en guzel adıyaman iğne keten modelleri umutkuşum iğne oyası dersleri iğne oyası modelleri video yazma kenarı iğne oyası yapılışı video iğne oyasının yapılışı uzman tv iğne oyası öğrenmek istiyorum örnekleri iğne oyası nasıl yapılır video anlatım ıgne havlu 20013 iyne oyası havlu Ä°igne oyasi yemeni kenarları havlu kenarı yapımı uzman tv iğne oyası nasıl yapılır videolu iğne oyası
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık