iğne oyası sürfile yapımı

4 yıl önce
9.290 kez görüntülendi

Sürfile soldan sağa doğru yapılır. İğneyi, kumaşın(yemeninin) tersinden kendinize doğru batırın, sonra çıkartın ve işlemi, ilk iğneden yarım santim ötede tekrarlayın. Yani iplik, kenarın üstünden atlasın. Dikişlerin arasındaki uzak Irk (kumaşın(yemeninin) tipine ve elinizdeki işin inceliğine göre büyüyüp küçülebilir.

Eğer kumaşınız(yemeniniz) kolay sökülüyorsa çift sürfile yapın, ikincisi birincinin aksi yönde, yani iplikler birbirine çapraz gelsin. Dikiş bittikten sonra sürfile yapmak genellikle en uzun ve sıkıcı iştir.

Bir önceki yazımız olan iğne oyası zürafa yapımı böyle olur videolu başlıklı makalemizde el yapımı zürafa, güzel zürafa yapımı ve handicraft hakkında bilgiler verilmektedir.

iğne oyası nasıl yapılır video uzman tv iğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır video en guzel adıyaman iğne keten modelleri umutkuşum iğne oyası dersleri iğne oyası modelleri video yazma kenarı iğne oyası yapılışı video iğne oyası nasıl yapılır video anlatım iğne oyası öğrenmek istiyorum örnekleri ıgne havlu 20013 iğne oyasının yapılışı uzman tv iyne oyası havlu Ä°igne oyasi yemeni kenarları uzman tv iğne oyası nasıl yapılır havlu kenarı yapımı iğne oyası örnekleri videoları
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık