Please log in or register to like posts.
News

Şallar eskiden sadece yaşlı teyzelerin kullandığı genç hanımların çok fazla itibar etmediği kıyafetlerdi. Filmlerde yaşlı teyzelerin dizleri üzerine koydukları nostaljik bir aksesuardı.  Fakat artık çocuklar dahil tüm kadınlar şal takmaya başladı. Şalın yükselişini görünce bizde şal seçiminize yardımcı olmak için şal modellerini sizlere sunduk.

2013 yılı yazında dantel şal modelleriçok tercih edildi. Yazın sıcak ama rüzgarlı havalarında hanımların üzerilerine aldıkları bu şal modelleri tığ işi şallara güzel birer örnek.  Cafe gibi açık hava mekanlarında müşterilere verilen şallar, battaniye şallara güzel bir örnek. Ama bazı mekanlarda el işi örgü şallara rastladım.

Genç kızlar için askılı şal modelleri de çok fazla tercih ediyor. Trend şimdi bu şallarda. Yarı elbise yarı şal görünümünde olan askılı şal çeşitleri bayanların yeni gözdesi.

Örgü şal yapılışı hakkında bilgi almak için internette çok fazla görsel ders var. Youtube üzerinden ücretsiz bir şekilde nasıl şal dikileceğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Video derslerden öğrenemem görmem gerek diyorsanız bulunduğunuz şehrin belediyeleri ücretsiz kurslar açarak hizmet veriyor. Dershane ortamında dikiş nakış öğrenebilirsiniz.

Şal örnekleri arasında güllü şal modelleri gerek görünümü gerekse örgü şekli açısından ayrı bir yer tutar. Tasarım açısından güzel görünen bu model papatya şal modeline göre sade ve etkili. Şallar üzerine bu kadar konuştuktan sonra şal resimlerini vermesek olmazdı. Sizin için şal resimleri aşağıda.

 

Örgü Şal Modeli Örnekleri

 

Bir önceki yazımız olan Keçe Yapımı ve Keçe Modelleri başlıklı makalemizde Keçe Yapımı, keçe yapımı resimli ve keçe yapımı resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.