Çok güzel örgü tasarımlarını Ayşe Hanım’ın sosyal medya hesabında gördüm. Ve bu güzellikleri tüm hanımlar görmeli diye sizlerle paylaştık. Örgü modelleri güzel oldukları kadar işlevsel. Özellikle el işi bebek battaniyesi yaratıcı bir zekanın ürünü. Bebek örgü modelleri içindeki hayvan motifli atkı ve şapkalar çocuğunuzu soğuğa karşı doğal yollarla koruyacak ve şık görünmesini sağlayacak.

Örme paspaslar bir harika. Bu kadar renkli tasarlanmış paspaslarla daha önce hiç karşılaşmamıştım. Paspasların üzerilerine işlenmiş hayvan motifleri tasarımlara canlılık katmış. Bu günlerde doğal hayattan kopmuş dijital hayatlarda yaşarken evlerimizde kullandığımız eşyalar bari şık ve doğal tasarlanmış olsun dimi ama. Çocuk odası için tasarlanan nevresim takımı da benim ilgimi çeken tasarımlardan.

Ev şeklinde bebek battaniyesi oldukça iyi örülmüş. Üzerinde ciddi bir emek harcandığı kesin. El işi örgünün bütün izlerini taşıyor. Tasarımcı şişlerle adeta baştan yaratmış. bebek battaniyesini.İçlerine çeşitli kimyasallar katılan ve sağlığımıza zarar veren hazır ürünler kullanmak yerine el işçiliği can dostu tasarımlar kullanmanın zamanı gelmedi mi?

Yaratıcı Örgü Modelleri

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Örgü Terlik Modelleri başlıklı makalemizde örgü terlik modelleri, terlik modelleri ve yeni örgü terlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.