2013 kışı oldukça soğuk geçmişti. 2014 yılında soğuklar ekim ayından itibaren etkisini göstermeye başladı ve kışlıklar dolaplardan çıkmaya başladı. 2014 yelek modelleri içinde önce çıkan tasarımlar uzun hırka modelleri. Yeşil tonlara sahip bu modeller uzun düğmelere sahip ve kuşaklı. Bayan örgü yelek modellerispor kıyafetlerin üzerinde güzel duruyor.

Kot pantolon ve sıfır beden bir kazağın üzerinde çok şık duran yelekler eteklerle de tercih edilebilir. Şal şeklinde örgü hırka ve yelekler de son zamanlarda çokça karşıma çıkmaya başladı. Bayan örgü yelek modelleri yapılışını bilen hanımlar çocukları içinde bebek örgü modelleri tasarlayabiliyor.  Uyumlu giyinebilmek için eş ve çocuklar birbirlerine yakın model ve renkler tercih ediyorlar.

Örgü dünyası sakinleri bu konuları bilir. Hanımlar özellikle yaz aylarında dantel yelek ve hırka modellerini çok giyiyor. Örgü dantel hırka ile şiş ile örülen yelekler arasında teknik ve model farklılıkları var. Kışın daha çok şiş örgü yelekler tercih edilirken yazları dantel yelek modelleritercih edilir.

El iş yelek modelleri yapımını öğrenmek bayanlar için zor ve vakit alabilir. Ama ücretsiz kurslar sayesinde örgü yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. İnternet dünyasında pek çok yelek modelleri anlatımlı dersler mevcut.

Tasarımlarınız da ilham vereceğini düşündüğümüz yelek ve hırka modelleri

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Yaratıcı Tasarımlarla Örgü Modelleri başlıklı makalemizde örgü modelleri, Yaratıcı Tasarımlarla Örgü Modelleri ve yeni tasarım örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.