Please log in or register to like posts.
News

Yastık başı dantelleri tığ işi olabileceği gibi değişik örgü örnekleri de olabilir.  Hazır nevresim takımlarının sayısının artmasıyla birlikte yastık başı dantel çeşitlerininazaldığı söylenebilir. Anadolu’da evlerde misafirliğe gidersiniz el işi yastık ve yorganlarla karşılaşabilirsiniz.

Yeni evlenen çiftlerin yastık ve yorganlarının hazırlanması günler öncesinden başlar ve el emeği göz nuru işlemeler yastık ve yorganlara işlenirdi.  Özellikle yorganlara yapılan nakış işlemeler birer sanat eseridir. Kültür ve geleneğimizin en büyük özelliklerini taşıyan eşyalar günlük hayatta sık sık karşımıza çıkardı.

Çeyizlik yastıklara kanaviçe işleme yapılır.  Kanaviçe yastık başları çiftler halinde olur. Dantel işlemelerinizi misafir yastıklarında yada yatak takımlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca dantel işleme yastıklar oturma gruplarındaki küçük yastıklarda kullanılabilir.

Yastık Başı Dantel Örnekleri

 

Bir önceki yazımız olan Perde Kenarı Örnekleri başlıklı makalemizde perde kenarı modelleri, Perde Kenarı Örnekleri ve yeni perde kenarı örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.