Please log in or register to like posts.
News

Önce havlu kenarı örnekleri  ve havlu kenarı modellerinin nerelerde kullandığımıza kısaca bir değineyim. Çeyizlik havlu kenarı modelleri, en çok hazırlanan havlu kenarlarıdır.  Çiçek desenli ve değişik motiflerle süslenmiş havlu kenarları genç kızlarının çeyizlerini süsler. Lale desenli havlu kenarı ise çeyizlik havlularda tercih edilen modeller arasındadır.  Havlu kenarları gelin ve damat tarafından nişan bohçalarına da konur. Nişan bohçasına konulacak havlunun dantel işlemeli havlu kenarı olması tercih edilir.

Boncuklu havlu modelleri de hanımların tercih ettiği modeller arasında. En güzel Boncuklu havlu kenarları resimleri aşağıda mevcut. Boncuklu havlu kenarı modellerinin yanı sıra simli havlularda çok fazla karşımıza çıkar. Genç kızlar simli havlu kenarları modellerini de çeyizlerinde görmek isterler. Kuğu resimli havlu kenarı sim ve boncukla birleştiğinde çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor.

Çiçek desenli havlu kenarları arasında en sevdiğim modeller laleli ve papatyalı olanlar.  Su yolu havlu kenarları da yapılmaya başlandı. Dalga dalga olan bu model havlularda güzel duruyor.

Havluların en fazla karşımıza çıktığı yerlerden biri de tabi ki mutfağımız. Mutfak havluları çok çeşitli. En çok tercih edilen desenler hayvan motifli mutfak havluları, ve dantel işlemeli mutfak havluları.  Gene büyüklüklerine göre küçük, büyük, uzun mutfak havluları da hanımların en çok tercih ettiği mutfak havlularından. Ben kendi mutfağımda meyve desenli mutfak havlusukullanıyorum. Evime misafirliğe gelen arkadaşlar üzerinde çilek işlemesi olan bu havluyu çok sevdiler.

Banyo havlu kenarı havlular ebeveynler için klasik izler taşırken çocuk avlularında ise çocuk motifli olabilir.   Ben gelin damat havlu kenarı örnekleri de gördüm ama hiç denemedim.  Lavabo havlu kenarları da çok sık kullanıldığından buralarda çiçek motifleri kullanılabilir.

Havlu Kenarı Modelleri ve Örnekleri 2014

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Tasarım Dantel Masa Örtüsü Modelleri başlıklı makalemizde dantel masa örtüsü modelleri, masa örtüsü modelleri ve Yeni Tasarım Dantel Masa Örtüsü Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.