Please log in or register to like posts.
News

Örgü yeteneği küçükken daha iyi kazanılır. Yaşımız ilerledikçe modelleri öğrenmemiz güçleşir. Ağaç yaşken eğilir sözü gerçekten doğru bir sözmüş. Örgüye geç başlayan arkadaşlar gerçekten çok zorlanıyor patik örgü modelleri konusunda. Fakat küçük yaşta tığ tutmasını öğrenen hanım arkadaşlarçok değişik örgü modellerini kısa sürede öğrenebiliyor. Kızınızın ileride kendi çocuklarına patik,  kazak, süveter örmesini istiyorsanız onu küçükten yetiştirmenizde yarar var.

Yeni nesil öylesine tüketiyor ki her şeyi geleneksel olan her şeyi yavaş yavaş kaybediyoruz. Evlerimizde yemek pişmiyor artık hazır gıdalarla dolu dolaplarımız. Kışlık süveter örmüyoruz artık. Konumuza dönecek olursak, bebek patiği örmek bence örgü türleri arasında en çok hoşuma giden. Minicik ayaklar için örgü örmek hem çok kutsal hemde eğlenceli anne olmak böyle bir şey.

Erkek bebek patikleri örerken genelde mavi, kahve, yeşil ve koyu renkler tercih edilir. Kız çocuğu patiklerinde ise pembe, kırmızı, bej ve sarı renkler biz hanımların tercihi. Ayrıca patik modellerinde hayvan resimleri, kurdeleler ve süsleme aksesuarları kullanılabilir. Hayvan resimli patik modelleriözellikle erkek çocuğu patiklerinde güzel duruyor. Kız çocuğu patiklerinde ise dantel işlemeler ve boncuklar kullanılabilir. Bebeğinizin ayağında dantel işlemeli  patik gerçekten çok iyi duracaktır.

Bebek Patik Örgü Modelleri

 

Bir önceki yazımız olan El Örgüsü Erkek Atkı Modelleri başlıklı makalemizde atkı modelleri, El Örgüsü Erkek Atkı Modelleri ve Erkek Atkı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.