Please log in or register to like posts.
News

Dantel örgüleri yastıklarımız da, perdelerimizde, masalarımızın üstünde, vitrinlerde, yataklarda ve daha pek çok yerde kullanırız. Amacına uygun olarak yapılmış bir dantel dekoru çok zengin gösterir. Modern eşyalarla donatılmış bir evde klasik tarzda yapılmış danteller sırıtır. Dolayısıyla evimizin konseptine uygun dantel örtüleri seçmeliyiz. Kısacası çok fazla emek harcayarak eşyalarınız için hazırladığınız birörgü çalışması eşyanın üstünde çok kötü durabilir.  Dantel örgünün çok güzel olması bu durumu değiştirmez. En güzel dantel örgü modelidahi olsa.  Yani eşyanın tabiatına uygun örgü modellerini denemeliyiz.

Örgü hiç başlamayanlar için karışık gelebilir. Motifler yeni başlayanlar için karışık olabilir. Ama teknolojinin ilerlemesiyle birlikte durum değişti. İnternet sayesinde kolayca dantel örmeyi öğrenebiliriz. Dantel örmeyi öğreten onlarca site mevcut.  Dantel el işi zenginliğimizi ve kültürümüzü yansıtır. Çok köklü bir tarihi vardır.  Nakış nakış işlediğimiz danteller Anadoluyu yansıtır.

 

Dantelleri satın alma yolunu da gidebilirsiniz. Fakat hiçbişe sizin el emeğiniz kadar değerli olamaz. Bence hemen başlayın ve kendi dantel tasarımlarınızı hayata geçirin.

Dantel Örgü Örnekleri

 

Bir önceki yazımız olan Yaratıcı Tasarımlarla Bebek Örgü Patik Modelleri başlıklı makalemizde Bebek Örgü Patik Modelleri, örgü patik modelleri ve patik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.