Please log in or register to like posts.
News

Her beyaz eşyamızın üzerinde oyalı örtüler vardır. Mesela kadınlar çeyizlerinde dantel işi kullanıyorlar. Özelliklevitrin takımları beyaz ve genelde dantel elişi oluyor. Dantel işi yaparken de çeşitleri oluyor. Üçgen olanlar kare olanlar özellikle fiskos üzerine atılan elişi örtüler vb. gibi örnekler verebiliriz. Her odanın ve oturulan yerlerde göz önünde olan el işi ve örtüler vardır. Genelde Televizyon masası ve çevresinde bulunan vitrinlerde en nadide örtüler bulunuyor.

Vitrin Takımı Örnekleri

Bayanlar özellikle oturulan yerlere en nadide elişi örtülerini koyuyorlar. Vitrinlere konulan genelde beyaz renkli ve üzerine konulan eşyayı da güzel gösterecek olan vitrin takımları oluyor. Kadınlar arasındaki bu elişi rekabetinde bazen kimin vitrin takımı göz dolduruyorsa o öne geçiyor. Ama bu rekabet çoğu zaman tatlı bir yarış gibi oluyor. Misal verecek olursak biri vitrinine üçgen bir dantel örtü koyduğunda onun üzerine konulan vitrin eşyası uygun değilse uyarıyor veya uygun takımı öneriyor . Bazen bu bir kıskanma ve çekememezlik gibi görünse de aslında elişi rekabetine dönebiliyor. Sonuçta ; Bu tarz örtülerimiz kültürümüzden gelen ve genelde kadınlarımızın elişi ve göz nurudur ayrıca evimiz için çok önemli bir aksesuardır.Özellikle vitrinlerimizi süsleyen eserlerimiz vardır. Her çeşidi evlerimiz de  kullanılmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Kanaviçe Modelleri başlıklı makalemizde kanaviçe, Kanaviçe Modelleri ve yeni kanaviçe modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.