Please log in or register to like posts.
News

Öncelikle bir desen belirlenmeli ve bu desenleri kumaşa geçirmek için hazırlıklar yapılmalıdır. Gerekli olan ölçülerde kumaş kesildikten sonra köşe çevirmesi yaparak verevine ütü yaparak iz verilmelidir. Daha sonrasında parşömen kağıdına geçirilen deseni kumaşa karbon kağıdı ya da tersinden çevirerek kurşun kalemi ile kumaş üzerine desen belli edilmelidir. Bundan sonrasında ebruli özel ipler ve Brezilya iğne yardımı ile rokoko, sarma gibi teknikler yaparakBrezilya nakışı salon takımı çıkartılmaktadır. Bu nakış tekniği oldukça zarif ve bir o kadarda zahmetlidir. Hassas oldukları için çamaşır makinesinde yıkamak yerine bohçalama sisteminde temizliği yapılmalıdır. Brezilya nakışı özelliği iğneye takılan iplik kumaştan yarım olarak çıkartılarak iğne üzerine dolanan ip ile tekrar belirlenen çizgiye batırıldıktan sonra ortaya çıkan bir tekniktir. Bu sayede kabartmalı görüntüsü ile herkesi hayran bırakıyor.

Brezilya Nakışı Salon Takımı Modelleri

Brezilya nakışı salon takımı modellerinden çiçekleri yaparak yeşil ipler ile dallar ve yapraklar meydana gelebilir. Son zamanlarda çok fazla tercih edilen nakış birçok bayanın evini süslemektedir. En çok dikkat çeken özelliği kabartma ve renkli olmasıdır. İğne üzerine dolanan ip daha sonrasında kabarık bir model havasına bürünerek hayran bırakıyor.

Bir önceki yazımız olan El İşi Örgü Bayan Bere Modelleri başlıklı makalemizde bere modelleri, El İşi Örgü Bayan Bere Modelleri ve Örgü bayan bere modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.