Please log in or register to like posts.
News

Sezonun yeni çıkan ipleri ve neon renkleri ile çocuğunuza kasketli ya da prenses bir şapka tasarımı çıkartabilirsiniz. Genellik Tunus  örgünün hakim olduğu sert şapkaları kız çocuklarında çok şık durmaktadır. Bunun yanı sıra pirinç örgü, düz örgü, Selanik modeli ve daha fazlasını seçerek değişik tasarımlar çıkartmak mümkündür. Örgü çocuk şapkalarında Selanik örgü her zaman çok fazla tercih edilen teknikler arasındadır. Bu örgü ara sıra çıkan küçük baklava dilimlerinin kabarık halidir. Örgü tekniği olarak oldukça zahmetli ve biraz uğraş istemektedir. Ancak çocuk şapkaları çok küçük aksesuarlar olduklarından dolayı rahatlıkla örebilirsiniz. Kız çocuklarının şapkalarının üzerine örülen çiçek motifleri küçük prenses havası vermektedir. Özellikle de kenarlarından sarkan değişik aksesuarlar yaparak kızlarınızın havasını değiştirerek şıklık sağlayacaktır.

Rengarenk örgü çocuk şapkaları ile değişiklikler yaparak farklı tasarımlarda çıkartabilirsiniz. Bunun yanı sıra şapkanın iki yanında olan sarkmalar atkı havası vermektedir. Çocuklar oldukça hassas varlıklar olduklarından dolayı kış aylarından korumak için çeşitli şapka modeller tercih edebilirsiniz. Örgü teknikleri arasından düz örgü ile de çok iki renkli model yaparak şapkanın tam alına gelen kısmının kıvrılmasına müsaade ederek farklı bir tasarım çıkartın.

Örgü Çocuk Şapkaları

Bir önceki yazımız olan Kurdele Nakışı Salon Takımı Modelleri başlıklı makalemizde Kurdele Nakışı Salon Takımı Modelleri, salon takımı ve salon takımı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.