Please log in or register to like posts.
News

Bir dantelin oluşumu için öncelikli olarak örneklere ihtiyaç duyulmaktadır. Dantel örnekleri oldukça farklı ve oldukça çok çeşitte karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun öncelikli sebebi dantellerin eski bir tarihe sahip olması ve sürekli olarak dantel yapanlar tarafından yeni dantel örneklerinin ortaya çıkmasıdır. Bir dantel örneği yapıldığı andan itibaren çevreyle paylaşıldığından gitgide o örnek tanınmaya başlanır. Dantelden sadece örtü vb ürünler yapılmaz. Perde, seccade, yatak örtüsü gibi çok daha geniş alanda kullanılan ürünler de yapılabilmektedir. Dantel seccade örnekleri sık sık karşımıza çıkan alternatif dantel örnekleri arasında yer almaktadır.

 

Dantelli Seccade Örnekleri

Dantel yapmak emek ve sabır işidir. Özellikle bir örnek üzerinden dantel yapmaya başlamak oldukça dikkat gerektiren bir konudur. Türk toplumunda dantel çeyiz gibi gelenekler içinde kullanıldığından oldukça önemlidir. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan dantel ürünler çeşitlilik açısındansa oldukça artmaktadır. Dantelli seccade örnekleri, dantel perde örnekleri, dantel nevresim örnekleri gibi birçok alternatif dantel örneği özellikle çeyizler için yapılmaktadır. Bu örneklerin uygulanmasıyla birlikte dantelden yapılan ürünler ortaya konmakta ve kimi zaman çeyizlere konmaktayken kimi zaman günlük hayat içerisinde kişiler tarafından beğeni ile kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Uç Dantel Modelleri başlıklı makalemizde dantel modelleri ve Uç Dantel Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.