Please log in or register to like posts.
News

El örgüsü bere modelleri farklı formları ve renkleri ile çok çeşitli alternatifler sunuyor. Hazır modeller arasında bulamayacağınız birçok çeşidi kendiniz uygulayabilirsiniz. Ebatlar konusunda da istediğiniz gibi sonuçlara ulaşmanız bu şekilde daha kolay olacaktır. Kendi zevkiniz doğrultusunda bir ip seçerek işe başlayın. Özellikle yün oranı yüksek olan bere modelleri soğuk kış günlerinde daha sıcak tutacaklar. İp seçimini yapmanın ardından el örgüsü bere yapımını öğrenmeniz gerekiyor.

Örgü tecrübeniz varsa bere yapımını da kolayca öğrenebilirsiniz. El örgüsü bere yapımı sanıldığının aksine hiç zor bir işlem değil. Birkaç püf noktasını öğrenmeniz gerekiyor. Tabii bu süreçte bir de yardım almanız gerekecek. Bere modelleri arasında başlangıç için uygulanması daha kolay olacak modelleri tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Bere örme işlemini öğrendikten sonra hem kendiniz için hem de çocuklarınız için farklı bere modelleri deneyebilirsiniz. Normal bir örgünün birleştirilmesi ve sonunda başın tepe noktasında bunun bir iple dikilmesi gerekecek. Kısa sürede pratik yaparak bere uygulamasını yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2015 Yeni Atkı Şal Modelleri başlıklı makalemizde 2015 atkıları, 2015 şal modelleri ve yeni atkı örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.