Please log in or register to like posts.
News

ters düğüm fare dişi,iğne oyası kuyumcu kafesi yapımı,iğne oyası fare dişi yapımı

igne oyasi severler sirasiyla fotograflari vede anlatimlari takip ederek yapabileceginize eminim.yinede sorulariniz olursa yorum bolumune mesaj birakabilirsiniz.aslinda buna sican disi deniyor yani ben ole ogrenmistim ama ayip olmasin diye fare disi diye yazdim adini.Bu işleme başlarken öncelikle bir adet zürafa çalışıyoruz arkadaşlar. iğne oyası zurafa yapimi dersimizde anlatmistim zurafa yapimini..ordan bakabilirsiniz..igne oyasi dersler bolumunden.

Fotoğrafta gördüğünüz gibi normal bir zurafa yaptiktan sonra tekrar donerek iğneyi yapmış olduğumuz zürafanın içinden geçiriyoruz…

iğnemizin üzerine zürafa yaparken oldugu  gibi ipimizi iki kere doluyoruz…

Düğümümüz ortada kalacak şekilde yukarı doğru iğne ve ipimizi çekerek düğümümüzü oluşturuyoruz.

yine zürafada yaptığımız işlemdeki gibi iğnemizi yazmamıza uygun mesafeden batıyoruz.mesafe çok uzak olmayacak çok dibindende olmayacak deneyerek uygun olan mesafeyi ayarlayacağınızdan eminim.İpimizi iğnmize iki kere dolayıp yukarı doğru çekiyoruz.işte nerdeyse sıçan dişimiz oluştu..

ipimizi iğnemizi yukarı doğru çektik dişimizi tamamladık arkadaşlar.bundan sonra tekrar zürafa yaparak işlemleri tekrar ediyoruz.Bu modeli örtü kenarlarında kullanabilirsiniz.Salon peçetesi,mutfak peçetesi vs gibi kumaş örtülerün kenarlarında.

Bir önceki yazımız olan İğne Oyası Havlu Kenarı Yapımı Videosu başlıklı makalemizde Altın Sarısı iğne Oyası Modelelri, En Şık İğne Oyaları ve İğne Oyaları Modellerini izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.