En Yeni İğne Oyası Örnekleri ve  Oya Dantel Modelleri

Kolay örgü bebek kazak yapımı

1 yıl önce
Yorumlar Kapalı
5.766 kez görüntülendi

kolay örgü kazaklar,erkek el örgüsü kazak örnekleri,yeni örgü kazak modelleri,mavi erkek çocuk kazak modeli

Kolay örgü bebek kazak yapımı Kolay örgü bebek kazak yapımı 388x600

kolay örgü kazaklar,erkek el örgüsü kazak örnekleri,yeni örgü kazak modelleri,mavi erkek çocuk kazak modeli

 

 

BEBE – Renk 515 2x100gr

3,5 numara şiş tek kat ip

ARKA: 59 ilmekle başlayıp 6 sıra 1 ters 1 düz lastik örün. 16 cm düz ördükten sonra, reglan kol için önce 3 ilmek kesin. Omuz sıfırlanıp, ensede 20 ilmek kalana kadar her sırada 1’er ilmek kesmeye devam edin.

ÖN: Arkanın ölçüleri ile başlayıp, lastiği örün ve 1 sıra düz ile devam edin. Model için: 19 düz, 21 haraşo, 19 düz örün. Sonraki sırada 16 düz, 3 düz (burgu için), 21 ilmek 1 ters, 1 düz lastik, 3 düz (burgu için) örüp, 16 düz ile bitirin. 21 ilmek lastiğin her 4 sırasında bir 1 sıra haraşo örün. Burguları ise 4 sırada bir 1 ilmeği 2 ilmeğin üzerinden geçirerek burun. Kolu arka gibi kestikten sonra, 27. cm’de yaka için önce 21 ilmek kesin. Kalan ilmekleri de 1’er 1’er kesip bitirin.

Kol: 30 ilmekle başlayıp 6 sıra lastik örün. Koltuk altına kadar 42 ilmeğe çıkın ve kolu önce 3 ilmek kesin. Sonra reglan kol için her sırada 1’er ilmek kesmeye devam edin. Omuzda 10 ilmek kalınca bitirin.

YAKA: Yakadan 60 ilmek çıkarıp 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örün. İçe kıvırıp dikin.

Mavi Bebek Örgü Kazak Modeli Kaynağı: Kartopu Bebe

Bir önceki yazımız olan Ayılı Örgü bebek tulum örnekleri anlatımlı başlıklı makalemizde bebek tulum örnekleri, el örgüsü tulum yapımı ve örgü çocuk tulum modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

kolay örgü işi kazaklar ismek pantolon ls erkek çocuk örgü kazaklar bebek kazaklari yapimi erkek çocuğu el örgüleri Bebek kazağı örnekleri ve yapılışları kolay kazak kolay bebek kazagi yapimi en kolay bebek kazakları cocuk kazagi yapılışı bebek kazakları ve yapılışı BEBEK KAZAKLARI EL ÖRGÜSÜ bebek kazak yapılışı bebek kazak örnekleri ve yapılışları bebek kazağı yapımı
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık