Please log in or register to like posts.
News

bebek el örgüsü pantalon yapımı,örgü pantalon yapılışı,kolay örgü hırka ve pantolon yapımı,anlatımlı örgü örnekleri

Bebek örgü hırka ve pantolon yapımı anlatımlı Bebek örgü hırka ve pantolon yapımı anlatımlı-1

BEBE RenkK352 1 x100gr BENEKLİ BEBE Renk H194 2x100gr

5 numara şiş tek kat ip

HIRKA:

34 ilmekle başlayıp 2 cm 1 ters 1 düz fantazi lastik örün (1 ters, 1 düz ilmeği şişin arkasına batarak örün). Yaka kenarları için 5 ilmeği fantazi lastik örerken, kalan ilmekleri düz örün ve arttırmaya başlayın. Sırasıyla her ön sırada +43, +43, +60, +12, +21, +30 ilmek ilave edince şişte toplam 243 ilmek olacak (ortalama 12 cm düz örmüş oluyorsunuz). Aşağıda yer alan çizimdeki ajur modelini örmeye başlarken, aynı anda kollar için 33’er ilmeği ayrı bir şişte bekletin. Bedeni 19 cm örerken, yaka kenarlarında 5 ilmek fantazi lastikten sonraki 6 ilmeği düz örün. Ajur modeli bittikten sonra 2 cm fantazi lastik ile bitirin.

KOL: Şişte beklettiğiniz 33 ilmekle ajur modelini örmeye başlayın. 16 cm ördükten sonra 2 cm fantazi lastik ile bitirin.

VOLANLAR: 1. volan için yaka lastiğinin bitiminden 88 ilmek çıkarın. Toplam 6 sıra örerken her sırada arttırarak 232 ilmeğe kadar çıkın (son sıralarda daha fazla arttırırı). 2. volan için ise ajurun başlangıcından 255 ilmek çıkarıp 6 sıra örerken, her sırada arttırarak toplam 400 ilmeğe çıkın (son sıralarda daha fazla arttırırı).

PANTOLON:

26 ilmekle başlayıp 2 cm fantazi lastik örün. Ajuru uyguladıktan sonra ağa kadar düz örerken toplam 5 ilmek arttırırı. 25 cm olunca iki paçayı aynı şişe alıp 16 cm daha örün ve 2 cm fantazi lastik ile bitirin.

Kız Bebek Örgü Hırka Pantolon Modeli Kaynağı: Kartopu Bebe

Bir önceki yazımız olan El Örgüsü Düğmeli Kazak Yapımı başlıklı makalemizde basit örgü çocuk kazak yapımı, düğmeli el örgüsü kazak modelleri ve düğmeli erkek kazak yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.