Anadolu kadını dünyaya açılacak

0

Anadolu kadınının el emeği ürünleri, Paris’in de arasında olduğu uluslararası pazarlarda yer alacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Anadolu’daki kadınların el emeği ürünlerinin ekonomik değer kazanması için çalıştıklarını söyledi.

Dünyada el emeği ürünlere ilginin arttığını, marka ve piyasa değeri taşıyan ürünlerin daha da kıymetli olduğunu ifade eden Şahin, “hand made” (el işi) ürünlerin pazarlanması konusunda kurumsal alt yapı oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

81 ilden el emeği ürünlerin sergilendiği “Önce Kadın-81 İl Kadın El Emeği Sergisi” için 40’a yakın tasarımcıyı Ankara’ya davet ettiklerini hatırlatan Şahin, böylece iki tarafı buluşturduklarını vurguladı.

“Önce Kadın-81 İl Kadın El Emeği Sergisi”nden seçilen ürünler, Bakanlığın girişimiyle Paris’te Türkiye’yi tanıtmak amacıyla düzenlenen “Anadolu Festivali” kapsamında sergilenecek. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından 31 Mayıs – 2 Haziran 2013’te ikincisi düzenlenecek festivalde, tasarımcıların da beğenisini kazanan el emeği ürünler stantlarda yerini alacak.

Kaynak : haber7.com

Bir önceki yazımız olan Hiperaktif çocuklara nasıl davranmalı başlıklı makalemizde Ceyhun Caferov, Çocuk ve Çocuk haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.