Please log in or register to like posts.
News

Anne ve baba arasındaki kavgaları yorumlama şeklinin, çocukları duygusal ve davranışsal olarak farklı etkilediği belirlendi.

İngiltere’deki Leicester Üniversitesi’nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, tartışmalar nedeniyle kendini suçlayan çocukların, daha fazla anti-sosyallik gibi davranışsal sorunlar yaşadığını belirtti.

Kavgalara maruz kalan, ailenin parçalanmasından korkan ve tehdit altında hisseden çocukların ise depresyon gibi duygusal sorunlarla boğuşabileceği vurgulandı.

Araştırmaya imza atanlardan Gordon Harold, her gün ebeveynleri arasında şiddet içermeyen ancak sık ve çözümlenemeyen tartışmalara maruz kalan çocukların, ruhsal sorun yaşama riskinin arttığını ifade etti.

Bilim adamları ayrıca, tartışmaların yaşandığı ailelerde, kız çocuklarının, anne-çocuk ilişkisinin iyi olmadığı durumlarda depresyona yakalanma riskinin daha fazla bulunduğunu gördü.

Konuya ilişkin makale, “Science Daily” dergisinin internet sitesinde yayımlandı.

Kaynak : haber7.com

Bir önceki yazımız olan Anadolu kadını dünyaya açılacak başlıklı makalemizde aile ve sosyal politikalar bakanı fatma şahin, anadolu kadını ve el emeği ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.